Резил!

Никако не ми е сватливо, како тоа ние си придаваме сами на значење, дека ние сме некој битен фактор во светот. Па тоа никој не не рецка, се смеат на нас. Македонија, мноооооогу време пред Србија побара олеснување за визниот режим, а Србија веќе овој месец ќе потпише спогодбата. Кој тоа ни боди стап во очи и ни вика, не бе сламка е.

Викаат РЕФОРМИ! БОРБА СО КРИМИНАЛОТ! Еве, ако разгледаме еден пример од Прилеп (сепак јас сум од таму), не работи ни една фабрика, дури и Тут-Ком е во пропаст невиден, а има преку 80 000 жители. Почнаа барем да расчепкуваат во криминалот во Тут-Ком, ама тогаш-затогаш, сега никој ни ал ни абер, до каде се судските процеси… мм сумливо, а во емисијата ВО ЦЕНТАР со Васко Ефтов, се расправаше за тобако мафијата…. и пак тие па тие имиња, веќе не сакам ни да ги спомнам. Значи, како и да го вртеш газот, од позади ти иде. А се вмешани крими-гуруата во нешто, не барајте судски процес.

Деновиве беше актуелно, како во Бугарија се спомнала идејата за соединување со Македонија. Па со оглед на ситуацијата која ја живееме или поточно вегетираме тука, по изводливо решение нема. Ем во ЕУ, ем на море, ем евтини автомобили, ем пазар за 10 милиони луѓе.. Не Каракачанов во ВМРО-БНД, ами и Волен Сидеров од АТАКА, ќе победи. Бедни сме, Се додека не се чепне во Змијарникот, змиите залудо ги бркаме по полето. РЕЗИЛ! МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ? ЗА 20години минимум.

Advertisements

~ од мистер ШЛАЈФка на Март 31, 2007.

8 Responses to “Резил!”

  1. Da ti ebam mamicata bugarska.

  2. Се јави еден антички… 🙂 Бујрум,.. испукај се… и така браниш историја само со шипки и стапови.. па… ајде.. ЗАПОВЯДАЙ

  3. Имало и уличари по блоговиве.

  4. Овој некој страстен навивач.. А и сексуално неостварен и фрустриран поради тоа, па дека мислат дека во Бугарија е лесно да се оствариш, одма сака мамица бугарска.. 🙂 Кутро… многу кутро.

  5. ти со се потписувас како бозидар…ај зивти залната мајка исцхисти го блог етерот од твојата нископрофилна и примитивна форма на живот…пробај да еволуираш пред да притиснеш ентер…а ако не можеш…п јеби га убиј се лебати немој да се мачиш ваков по интернетов.три интергалактички црвени крста се малку да ти се одговори на кутроста

  6. Идеята за сомнуване … май не е много популярна тук вече… А какви симпатии спрямо Македония само имаше в българския народ през 90-те. Ехеее… ама лека полека всичко свършва. По морето, мнението на местните квартиродатели вече е, че македонците са най-големите вандали от всички техни гости. Само с тях имат проблеми… и т.н. , да не говорим какво мислят младите за Македония вече.

  7. Брат, в дома си са вандали, па какво остава за по чужди места 🙂

  8. резил

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: